konferencje, sale szkoleniowe Poznań

(0)
  Wybierz termin pobytu
  Wybierz termin pobytu
  2 dorosłych, 0 dzieci
  Nie odnaleziono

  Brak obiektów spełniających kryteria.

  sale konferencyjne i szkoleniowe w Poznań

  Uroki i atuty Pyrlandii Poznań jak mało które polskie miasto nadaje się do prowadzenia ważkich biznesowych spotkań, przeprowadzania szkoleń, konferencji i innych meetingów związanych stricte z karierą zawodową, robieniem interesów i prowadzeniem firm. Stolica Wielkopolski od niepamiętnych czasów sprzyja wszystkim, którzy biorą sprawy we własne ręce i nie boją się działać zdecydowanie - ma to zresztą swoje odzwierciedlenie w powszechnie znanych przesądach i stereotypach. Występuje całkiem spore grono odmiennych czynników, które pozytywnie wpływają na dostępne warunki pod wszelkiego sortu i gatunku konferencje w Poznaniu. Najistotniejszym spośród nich z pewnością będzie ogromna różnorodność i stosunkowo spora dostępność obiektów, które dysponują niezbędną dla takich celów charakterystyką - korzystnym pod względem komunikacyjnym położeniem, odpowiednią infrastrukturą, szerokimi możliwościami indywidualnej konfiguracji sal dedykowanych konferencjom, bogatym wyposażeniem sprzętowym, pakietem atrakcji integracyjnych, etc. A do tego dochodzi szeroka paleta różnorakich walorów turystycznych. Profesjonalną, przyjemną i efektywną konferencję w Poznaniu można zorganizować w wielu interesujących i godnych najbaczniejszej uwagi miejscach. Wśród ofert wynajmu sal - a w niektórych przypadkach również zapewnienia poczęstunku, noclegu i niebanalnych rozrywek - znajdują się m.in. hotele, biurowce, stadion, pensjonaty, uniwersytety, centra SPA&Wellness, szkoły, instytucje kultury… Wybór zależy tylko od tego, na czym najbardziej będzie zależeć organizatorom.

  Panie i panowie, ogłaszam zgrupowanie w Poznaniu Najważniejsze miasto w województwie wielkopolskim nie leży może w węzłowym punkcie wielkiego supełka dróg krajowych i autostrad, za to pobieżny rzut oka na mapę wystarczy by stwierdzić, że z dotarciem na konferencję w Poznaniu nikt nie powinien mieć żadnych problemów. Tu A2, tam S3 i S11, niedaleko A1, E75 i sporo innych… a nie wypada przecież zapominać o lotniskach oraz całkiem licznych liniach kolejowych. Tym samym można liczyć, że na większe i ważniejsze spotkania ściągną przedstawiciele wszystkich liczących się firm w danej branży. To samo można powiedzieć o poważnych dziennikarzach czy przedstawicielach fachowych, a tym samym nieco mniejszych i niszowych mediów. Prasowa konferencja w Poznaniu ma większe szanse na zainteresowanie redaktorów, niż gdyby była przeprowadzana we Wronkach czy innym Śmiglu. A przecież jeżeli ma się dobry powód, by pokazać się szerzej niż w zwyczajnym, ściśle firmowym/branżowym gronie - wypada korzystać z okazji i kuć żelazo póki gorące.

  Więcej niż pyry z kartoflami i dodatkiem ziemniaków Biznesowe spotkania - a teraz nawet już najlichsze briefingi dla prasy lokalnej - mają niejako w standardzie zaplanowaną i zapewnioną obsługę gastronomiczną. Po prostu lepiej się pracuje i rozmawia, kiedy podniebienie dostało odpowiednią porcję łechczących bodźców. Nie wspominając już o tym, że pewne konferencje w Poznaniu tak czy inaczej skończą się oficjalnie uroczystym bankietem w ekskluzywnej restauracji - gdyż taki już przyjął się obyczaj w pewnych kręgach. Wiele obiektów posiada własne lokale i sale jadalne, a korzystanie z ich usług nierzadko wchodzi w podstawową cenę. O jakość, klasę i smak w prestiżowych ośrodkach nie trzeba się obawiać, tu z zasady pracują najlepsi i stosownie doświadczeni w kuchennych sztuczkach. Oczywiście nie wszyscy chcą i potrzebują wystawnych przyjęć, szwedzkie stoły, podstawowe bufety, skromne poczęstunki - takie opcje dla konferencji w Poznaniu również są jak najbardziej dostępne. Pozostaje częstować się śmiało, żaden szanujący się organizator nie pozwoli na gastryczne rewolucje u gości.

  Czas się trochę rozerwać Jedzenie nieodmiennie zalicza się do największych przyjemności, jednak… mało komu wystarczy, by skutecznie zrzucić siebie stres i zmęczenie, jakie niosą ze sobą zawodowe obowiązki. Ze szkoleniami i konferencjami w Poznaniu - czy gdziekolwiek indziej - sprawy mają się bardzo podobnie. To również część firmowych zadań, a mogą być nawet bardziej wymagające z tego względu, że charakteryzują się zupełnie innym rytmem niż większość codziennych, rutynowych już zajęć na stanowisku pracy. Wielkopolskiej stolicy w kategorii nocnego życia raczej nie należy porównywać z Paryżem, Berlinem, Londynem czy innymi naprawdę światowymi stolicami - ale na krajowym podwórku już mogłaby powalczyć o najwyższe stopnie na podium. Klimatyczne lokale w centrum czekają niemal co krok, a są jeszcze inne metody na przyjemne wykorzystanie czasu po służbowej części konferencji w Poznaniu - wybrać się na mecz piłkarski (a może i samemu zagrać na arenie EURO 2012, czemu nie?),zwiedzić historyczne zakamarki, albo oddać się bardziej ekstremalnym rozrywkom z oferty miasta. W powyższym zakresie pomocą służą zarządcy znacznej części obiektów - nie tylko służą dobrą znajomością uroków Poznania i osobistą radą, ale przede wszystkim dla swoich gości biznesowych przygotowują zestaw integracyjnych z założenia atrakcji. Tutaj ograniczeniem może być chyba tylko wyobraźnia właścicieli ośrodków i ich klientów. W każdym razie konferencje w Poznaniu nikomu nie grożą zanudzeniem się na śmierć w trakcie niekończących się wykładów.

  Kreda i tablica? Relikt zamierzchłej przeszłości Formalne biznesowe konferencje i szkolenia, aby były w pełni profesjonalnie przeprowadzone, wymagają odpowiedniego skorzystania z szeregu różnych narzędzi i urządzeń. Klasyczna, znana ze szkół zielona tablica z białą kredą i statyczne kartonowe plansze są nieporęczne, mało wydajne, a nawet śmieszne. Dlatego też właściwie każdy jeden obiekt, który ma zamiar gościć konferencje w Poznaniu, powinien mieć na stanie multimedialny sprzęt. Niekoniecznie od razu z najnowszych generacji, ale musi do niego przystawać określenie “nowoczesne technologie”. Pewnym minimum wydają się komputery z internetem i projektory - bez tego nie sposób wyobrazić sobie współczesnych prezentacji. Również sala, w której miałaby się odbywać konferencja w Poznaniu, musi spełniać szereg warunków. Najistotniejszym z nich jest liczba gości, którą przy różnych układach pomieszczenia będzie w stanie pomieścić. Czasem spotkanie przewidziane jest dla mniej niż 10 osób, a w niektórych przypadkach ilość wysłanych zaproszeń sięga kilkuset. W tym drugim przypadku, poza sporą kubaturą, trzeba zadbać o efektywne nagłośnienie, przyda się również wydzielona mównica. Do przeprowadzenia konferencji w Poznaniu użyteczne będą również klimatyzacja, ekran (nie wszystkie ściany nadają się do “rzucania” na nie obrazu),wielostopniowa regulacja oświetlenia - zarówno naturalnego wpadającego przez okna, jak też sztucznego - czy też flip chart. Tablica dla markerów idealnie sprawdza się w razie konieczności szybkiego pisania oraz zmazywania widocznych treści.